Galeria zdjęć: Grzyby (Fungi), Rośliny (Plantae), Ssaki (Mammalia), Ptaki (Aves), Gadzina (Reptilia), Węże (Serpentes), Płazy (Amphibians), Ryby (Pisces), Motyle (Lepidoptera), Flies (Diptera), Chrząszcze (Coleoptera), Złotooki (Neuroptera), Grasshoppers (Orthoptera), Ważki (Odonata), Inne zwierzęta,
Nowe zdjęcia

Galeria zdjęć ptaków


Wykaz gatunków:

Aborygenek dlugoczuby (Ocyphaps lophotes)
Aleksandretta obrożna (Psittacula krameri)
Alka krzywonosa (Alca torda)
Amadyna czerwonogłowa (Amadina erythrocephala)
Amazonka żółtoszyja (Amazona auropalliata)
Andagra zóltolbista (Anisognathus somptuosus)
Apus horus (Apus horus)
Ara zóltoskrzydla (Ara macao)
Arasari plomienny (Pteroglossus frantzii)
Astryld falisty (Estrilda astrild)
Baczek (Ixobrychus minutus)
Bagiewnik bialopiersny (Amaurornis phoenicurus)
Bąk (Botaurus stellaris)
Bąkojad czerwonodzioby (Buphagus erythrorhynchus)
Bakojad zóltodzioby (Buphagus africanus)
Batalion Bojownik zmienny (Philomachus pugnax)
Batis fratrum (Batis fratrum)
Bawolik czerwonodzioby (Bubalornis niger)
Bażant (Phasianus colchicus)
Bażant złocisty (Chrysolophus pictus)
Beczak zielonogrzbiety (Camarotera brachyura)
Bekas afrykański (Gallinago nigripennis)
Bekasik (Lymnocryptes minimus)
Bentewi krekowany (Myiodynastes maculatus)
Bernikla kanadyjska (Branta canadensis)
Bernikla obrożna (Branta bernicla)
Bernikla rdzawoszyja (Branta leucopsis)
Bernikla rdzawoszyja (Branta ruficollis)
Bezpletwiec (Anseranas semipalmata)
Białorzytka (Oenanthe oenanthe)
Białorzytka łysak pstra (Oenanthe pleschanka)
Bialorzytka obrozna (Oenanthe pileata)
Białorzytka płowa (Oenanthe isabellina)
Białorzytka rdzawa (Oenanthe hispanica)
Białorzytka żałobna (Oenanthe leucura)
Biegus karłowaty (Calidris minutilla)
Biegus krzywodzioby (Calidris ferruginea)
Biegus malutki (Calidris minuta)
Biegus mały (Calidris temminckii)
Biegus morski (Calidris maritima)
Biegus płaskodzioby (Limicola falcinellus)
Biegus rdzawy (Calidris canutus)
Biegus zmienny (Calidris alpina)
Bielik afrykanski (Haliaeetus vocifer)
Bielik amerykański (Haliaeetus leucocephalus)
Bielik olbrzymi (Haliaeetus pelagicus)
Bilbil bialobrewy (Pycnonotus luteolus)
Bilbil czerwonooki (Pycnonotus nigricans)
Bilbil czerwonoplamy (Pycnonotus cafer)
Bilbil okopcony (Pycnonotus tricolor)
Bilbil zóltouchy (Pycnonotus penicillatus)
Bilbili arabski (Pycnonotus xanthopygos)
Błotniak łąkowy (Circus pygargus)
Błotniak stawowy (Circus aeruginosus)
Błotniak zbożowy (Circus cyaneus)
Blyszczak ciemny (Lamprotornis mevesii)
Blyszczak krepy (Lamprotornis australis)
Blyszczak lsniacy (Lamprotornis nitens)
Blyszczak purpurowy (Lamprotornis purpureus)
Blyszczak stalowy (Lamprotornis chalybaeus)
Bocian bialoszyi (Ciconia episcopus)
Bocian biały (Ciconia ciconia)
Bocian czarny (Ciconia nigra)
Bocian sinodzioby (Ciconia maguari)
Bogatka (Parus major)
Brodal czarnogardły (Trachyphonus darnaudii)
Brodziec piegowaty (Tringa melanoleuca)
Brodziec piskliwy (Actitis hypoleucos)
Brodziec pławny (Tringa stagnatilis)
Brodziec samotny (Tringa ochropus)
Brodziec śniady (Tringa erythropus)
Brylancik niebieskogardly (Heliodoxa jacula)
Brzęczka (Locustella luscinioides)
Burzyk żółtodzioby (Puffinus diomedea)
Calandrella rufescens (Calandrella rufescens)
Cierlik (Emberiza cirlus)
Cierniówka (Sylvia communis)
Cietrzew (Tetrao tetrix)
Coscoroba coscoroba (Coscoroba coscoroba)
Cudokaczka (Callonetta leucophrys)
Cyanopica cooki (Cyanopica cooki)
Cyraneczka bajkalska (Anas formosa)
Cyraneczka europejska (Anas crecca)
Cyraneczka plowa (Anas capensis)
Cyraneczka żółtodzioba (Anas flavirostris)
Cyranka (Anas querquedula)
Czagra senegalska (Tchagra senegala)
Czajka (Vanellus vanellus)
Czajka bialoczelna (Vanellus albiceps)
Czajka brunatna (Vanellus malarbaricus)
Czajka indyjska (Vanellus indicus)
Czajka koroniasta (Vanellus coronatus)
Czajka płatkolica (Vanellus miles)
Czajka płowa (Vanellus senegallus)
Czajka srokata (Vanellus armatus)
Czajka szponiasta (Hoplopterus spinosus)
Czakalaka szaroglowa (Ortalis cinereiceps)
Czapla biała (Ardea alba)
Czapla czarna (Egretta ardesiaca)
Czapla czarnoglowa (Ardea melanocephala)
Czapla modronosa (Ardeola grayii)
Czapla modronosa (Ardeola ralloides)
Czapla nadobna (Egretta garzetta)
Czapla olbrzymia (Ardea goliath)
Czapla purpurowa (Ardea purpurea)
Czapla siwa (Ardea cinerea)
Czapla śnieżna (Egretta thula)
Czapla strojna (Egretta intermedia)
Czapla zielonawa (Butorides striatus)
Czapla złotawa (Bubulcus ibis)
Czarnotek rudoskrzydły (Onychognathus morio)
Czeczotka (Carduelis flammea)
Czeczotka tundrowa (Carduelis hornemanni)
Czepiga rudawa (Colius striatus)
Czerniczka (Aythya collaris)
Czoloczub zóltooki (Prionops plumatus)
Czubacz zmienny (Crax rubra)
Czubik rudolicy (Hemiprocne longipennis)
Czyż (Carduelis spinus)
Dajal indyjsk (Copsychus saularis)
Derkacz (Crex crex)
Diamencik kostarykański (Elvira cupreiceps)
Diamencik pręgosterny (Eupherusa eximia)
Dławigad afrykański (Mycteria ibis)
Dlawigad indyjski (Ibis leucocephalus)
Dławigad indyjski (Mycteria leucocephala)
Dlugoszpon afrykanski (Actophilornis africanus)
Dlugoszpon chinski (Hydrophasianus chirurgus)
Dlugoszpon krasnoczelny (Jacana jacana)
Drop (Otis tarda)
Drop olbrzym (Ardeotis kori)
Dropik jasnoskrzydly (Eupodotis afraoides)
Dropik rdzawoczuby (Eupodotis ruficrista)
Drozd brazowawy (Turdus grayi)
Drozd kroplisty (Turdus Psophocichla litsitsirupa)
Drozd kwiczoł (Turdus pilaris)
Drozd obrożny (Turdus torquatus)
Drozd szaropiersny (Turdus libonyanus)
Drozdak biały (Turdoides bicolor)
Drozdon ognistoglowy (Zoothera citrina)
Drozdon plamoskrzydly (Zoothera spiloptera)
Drozdon srokaty (Zoothera wardii)
Drozdówka pustynna (Cercotrichas paena)
Drozdówka rdzawa (Cercotrichas galactotes)
Droździk (Turdus iliacus)
Drzemlik (Falco columbarius)
Drzewica czarnobrzucha (Dendrocygna autumnalis)
Drzewica dwubarwna (Dendrocygna bicolor)
Drzewica indyjska (Dendrocygna javanica)
Drzewica wdówka (Dendrocygna viduata)
Dudek (Upupa epops)
Dudek afrykanski (Upupa africana)
Dymówka (Hirundo rustica)
Dzięcioł białogrzbiety (Dendrocopos leucotos)
Dzięcioł białoszyi (Dendrocopos syriacus)
Dzięcioł czarny (Dryocopus martius)
Dzięcioł duży (Dendrocopos major)
Dzieciol jasnolicy (Dendropicos fuscescens)
Dzięcioł średni (Dendrocopos medius)
Dzięcioł trójpalczasty (Picoides tridactylus)
Dzięcioł zielonosiwy (Picus canus)
Dzięcioł zielony (Picus viridis)
Dzieciol zlotoczuby (Picus flavinucha)
Dzięciołek (Dendrocopos minor)
Dzięciolik złotosterny (Campethera abingoni)
Dzięciur złotoczelny (Melanerpes aurifrons)
Dziergacz bialobrewy (Plocepasser mahali)
Dzierlatka iberyjska (Galerida theklae)
Dzierlatka zwyczajna (Galerida cristata)
Dzierzba bialobarkowa (Lanius collaris)
Dzierzba białoczelna (Lanius nubicus)
Dzierzba brazowa (Lanius cristatus)
Dzierzba czarnoczelna (Lanius minor)
Dzierzba gąsiorek (Lanius collurio)
Dzierzba rudogłowa (Lanius senator)
Dzierzbal srokaty (Corvinella melanoleuca)
Dzierzyk purpurowy (Laniarius atrococcineus)
Dzioboróg kafryjski (Bucorvus leadbeateri)
Dzioborozec orientalny (Anthracoceros coronatus)
Dzioborozec trabiacy (Bycanistes bucinator)
Dziwogon prostosterny (Dicrurus ludwigii)
Dziwogon zalobny (Dicrurus adsimilis)
Dziwonia (Carpodacus erythrinus)
Dziwonos (Sarkidiornis melanotos)
Dżunglak cynamonowy (Pellorneum fuscocapillus)
Dzwoniec (Carduelis chloris)
Edredon (Somateria mollissima)
Emberiza elegans (Emberiza elegans)
Emberiza flaviventris (Emberiza flaviventris)
Emberiza fucata (Emberiza fucata)
Emberiza spodocephala (Emberiza spodocephala)
Etiopka (Cyanochen cyanopterus)
Flaming chilijski (Phoenicopterus chilensis)
Flaming różowy (Phoenicopterus ruber)
Frankolin brunatny (Francolinus swainsonii)
Frankolin czubaty (Francolinus sephaena)
Frankolin natalski (Francolinus natalensis)
Frankolin żółtogardły (Francolinus leucoscepus)
Fulmar (Fulmarus glacialis)
Gadożer (Circaetus gallicus)
Gadożer białobrzuchy (Circaetus pectoralis)
Gadozer brunatny (Circaetus cinereus)
Gagoł (Bucephala clangula)
Gajówka (Sylvia borin)
Gajówka czarnouzda (Cettia cetti)
Gawron (Corvus frugilegus)
Gębal ceyloński (Batrachostomus moniliger)
Gęś białoczelna (Anser albifrons)
Gęś gęgawa (Anser anser)
Ges labedzionosa (Anser cygnoides)
Gęś mała (Anser erythropus)
Gęś zbożowa (Anser fabalis)
Gesiec (Plectropterus gambensis)
Ggrdacz czarny (Chamaepetes unicolor)
Gil (Pyrrhula pyrrhula)
Gilak pustynny (Rhodopechys githaginea)
Glowaczek bialolicy (Tricholaema leucomelas)
Głowienka (Aythya ferina)
Głuptak (Sula bassana Morus bassanus)
Głuszec (Tetrao urogallus)
Głuszek (Emberiza cia)
Gołąb gwinejski okularowy (Columba guinea)
Golab skalny miejski (Columba livia)
Golabeczek cynamonowy (Columbina talpacoti)
Gołąbek inkaski (Columbina inca)
Golebiak bialoskrzydly (Zenaida asiatica)
Górniczek (Eremophila alpestris)
Góropatwa berberyjska (Alectoris barbara)
Góropatwa czerwona (Alectoris rufa)
Grubodziób (Coccothraustes coccothraustes)
Grubodziób japoński (Coccothraustes personatus)
Grzywacz (Columba palumbus)
Gwizdokos cejlonski (Myophonus blighi)
Hałaśnik szary (Corythaixoides concolor)
Halcyon smyrnensis (Halcyon smyrnensis)
Hełmiatka (Netta rufina)
Helmiatka czerwonooka (Netta erythrophthalma)
Helmiatka różowodzioba (Netta peposaca)
Hirundo daurica (Hirundo daurica)
Chruścielak szaroszyi (Aramides cajanea)
Chwastówka zwyczajna (Cisticola juncidis)
Ibis białowąsy (Bostrychia hagedash)
Ibis grzywiasty (Geronticus eremita)
Ibis kasztanowaty (Plegadis falcinellus)
Ibis siwopióry (Threskiornis melanocephalus)
Ibis szkarłatny (Eudocimus ruber)
Indyk zwyczajny (Meleagris gallopavo)
Jarzębatka (Sylvia nisoria)
Jarzebiak maly (Melierax gabar)
Jaskółczka niebiesko-biała (Pygochelidon cyanoleuca)
Jaskółka abisyńska (Hirundo abyssinica)
Jaskółka brzegówka (Riparia riparia)
Jaskólka cejlonska (Hirundo hyperythra)
Jaskółka kreskowana (Hirundo cucullata)
Jaskólka rdzawobrzucha (Hirundo semirufa)
Jaskólka rdzawoglowa (Hirundo smithii)
Jaskółka skalna (Ptyonoprogne rupestris)
Jastrząb (Accipiter gentilis)
Jastrzebiak ciemny (Melierax metabates)
Jastrzebiak jasny (Melierax canorus)
Jemiołuszka (Bombycilla garrulus)
Jer (Fringilla montifringilla)
Jerzyk (Apus apus)
Jerzyk alpejski (Apus melba)
Jerzyk maly (Apus affinis)
Kaczka bialogardla (Speculanas specularis)
Kaczka czernica (Aythya fuligula)
Kaczka krasnodzioba (Anas erythrorhyncha)
Kaczka krzyżówka (Anas platyrhynchos)
Kaczka zóltodzioba (Anas undulata)
Kaczuszka australijska (Nettapus auritus)
Kamieniuszka (Histrionicus histrionicus)
Kamusznik (Arenaria interpres)
Kanarek (Serinus canaria)
Kania bramińska (Haliastur indus)
Kania czarna (Milvus migrans)
Kania egipska (Milvus aegyptius)
Kania ruda (Milvus milvus)
Kaniuk (Elanus caeruleus)
Kapturka (Sylvia atricapilla)
Kariama czerwononoga (Cariama cristata)
Karolinka (Aix sponsa)
Kawka (Corvus monedula)
Kazarka egipska (Alopochen aegyptiaca)
Kazarka obrozna (Tadorna tadornoides)
Kazarka rdzawa (Tadorna ferruginea)
Kazuar hełmiasty (Casuarius casuarius)
Ketupa bosonoga (Ketupa zeylonensis)
Ketupa plowa (Ketupa ketupu)
Kitta ozdobna (Urocissa ornata)
Klarnetnik czarnolicy (Myadestes melanops)
Klaskawka czarna (Saxicola caprata)
Klaskawka kanaryjska (Saxicola dacotiae)
Kleszczak afrykański (Anastomus lamelligerus)
Kleszczak azjatycki (Anastomus oscitans)
Kleszczojad bruzdodzioby (Crotophaga sulcirostris)
Klinodziobek szary (Todirostrum cinereum)
Kobczyk (Falco vespertinus)
Kobczyk amurski (Falco amurensis)
Kobuz (Falco subbuteo)
Kokoszka mala (Gallinula angulata)
Kokoszka wodna (Gallinula chloropus)
Kondor królewski (Sarcoramphus papa)
Kondor wielki (Vultur gryphus)
Konura czerwonoczelna (Aratinga finschi)
Kopciuszek (Phoenicurus ochruros)
Kormoran (Phalacrocorax carbo)
Kormoran bialoszyi (Phalacrocorax lucidus)
Kormoran czubaty (Phalacrocorax aristotelis)
Kormoran etiopski (Phalacrocorax africanus)
Kormoran mały (Phalacrocorax pygmaeus)
Kormoran oliwkowy (Phalacrocorax brasilianus)
Kormoran skromny (Phalacrocorax niger)
Koroniec plamoczuby (Goura victoria)
Koronnik szary (Balearica regulorum)
Kos (Turdus merula)
Kowalik (Sitta europaea)
Kowalik skalny (Sitta neumayer)
Krakwa (Anas strepera)
Kraska kreskowana (Coracias naevia)
Kraska liliowopiersna (Coracias caudata caudatus)
Kraska zwyczajna (Coracias garrulus)
Krasnoliczek samotny (Liocichla omeiensis)
Krawczyk zwyczajny (Orthotomus sutorius)
Krętogłów (Jynx torquilla)
Krogulec (Accipiter nisus)
Krogulec krótkonogi (Accipiter brevipes)
Kropiatka (Porzana porzana)
Kruczodzierzb maly (Tephrodornis pondicerianus)
Kruczyna czarnogardla (Coracina melanoptera)
Kruk (Corvus corax)
Kruk wielkodzioby (Corvus albicollis)
Krwawodziób (Tringa totanus)
Krzyżobiób świerkowy (Loxia curvirostra)
Kszyk (Gallinago gallinago)
Kuglarz (Terathopius ecaudatus)
Kukal bialogardly (Centropus burchelli)
Kukal zmienny (Centropus sinensis)
Kukiel zwyczajny (Eudynamys scolopacea)
Kukułka (Cuculus canorus)
Kukulka czarno-biala (Clamator jacobinus)
Kukułka czarno-biała (Oxylophus jacobinus)
Kukułka czubata (Clamator glandarius)
Kukulka zalobna (Clamator levaillantii)
Kulczyk (Serinus serinus)
Kulczyk paskoglowy (Serinus gularis)
Kulczyk zóltobrzuchy (Serinus flaviventris)
Kulczyk zóltorzytny (Serinus atrogularis)
Kulik mniejszy (Numenius phaeopus)
Kulik wielki (Numenius arquata)
Kulon (Burhinus oedicnemus)
Kulon amerykanski (Burhinus bistriatus)
Kulon nadwodny (Burhinus vermiculatus)
Kulon plamisty (Burhinus capensis)
Kulon wielkodzioby (Esacus recurvirostris)
Kur cejlonski (Gallus lafayettii)
Kureczka czarna (Amaurornis flavirostris)
Kurhannik (Buteo rufinus)
Kuropatwa ( Perdix perdix )
Kuropawa piaskowa (Ammoperdix heyi)
Kurtaczek bengalski (Pitta brachyura)
Kwokacz (Tringa nebularia)
Łabędź czarnodzioby (Cygnus columbianus)
Łabędź czarnoszyi (Cygnus melanocoryphus)
Łabędź krzykliwy (Cygnus cygnus)
Labedz łabędź czarny (Cygnus atratus)
Łabędź niemy (Cygnus olor)
Laczniak zóltodzioby (Pomatorhinus horsfieldii)
Lagonosticta rhodopareia (Lagonosticta rhodopareia)
Lanius meridionalis (Lanius meridionalis)
Łęczak (Tringa glareola)
Lelek akacjowy (Caprimulgus rufigena)
Lelek kozodój (Caprimulgus europaeus)
Lodówka (Clangula hyemalis)
Lopatonos (Malacorhynchus membranaceus)
Lorysa górska (Trichoglossus haematodus)
Lowiec jasny (Halcyon senegalensis)
Lowiec kreskowany (Halcyon chelicuti)
Lowiec namorzynowy (Halcyon senegaloides)
Łowiec olbrzymi Kukabura chichotiwa (Dacelo gigas)
Łozówka (Acrocephalus palustris)
Luskoglowik rdzawoszyi (Sporopipes squamifrons)
Łuskowiec zwyczajny (Pinicola enucleator)
Lutniczka (Sylvia hortensis)
Łyska (Fulica atra)
Lyska czubata (Fulica cristata)
Majna brunatna (Acridotheres tristis)
Makolągwa (Carduelis cannabina)
Makolągwa żółtodzioba (Carduelis flavirostris)
Malachicik purpurowogardly (Lampornis calolaemus)
Mandarynka (Aix galericulata)
Marabut afrykański (Leptoptilos crumeniferus)
Marabut jawajski (Leptoptilos javanicus)
Markaczka (Melanitta nigra)
Marmurka (Marmaronetta angustirostris)
Masecznik ciemny (Pinarocorys nigricans)
Maskonur (Fratercula arctica)
Mazurek (Passer montanus)
Melba pstra (Pytilia melba)
Merops orientalis (Merops orientalis)
Mewa białogłowa (Larus cachinnans)
Mewa cienkodzioba (Larus genei)
Mewa czarnogłowa (Larus melanocephalus)
Mewa japonska (Larus crassirostris)
Mewa mała (Larus minutus)
Mewa modrodzioba (Pagophila eburnea)
Mewa pospolita (Larus canus)
Mewa romańska (Larus michahellis)
Mewa siodłata (Larus marinus)
Mewa śmieszka (Larus ridibundus)
Mewa srebrzysta (Larus argentatus)
Mewa sródziemnomorska (Larus audouinii)
Mewa szarogłowa (Larus cirrocephalus)
Mewa trójpalczasta (Rissa tridactyla)
Mewa tybetanska (Larus brunnicephalus)
Mewa żółtonoga (Larus fuscus)
Miauczek bialouchy (Ailuroedus buccoides)
Miedzianka smaragdowa (Chalcophaps indica)
Mnicha nizinna (Myiopsitta monachus)
Mniszka muszkatowa (Lonchura punctulata)
Modraszka kanaryjska (Parus teneriffae)
Modrowronka zielona (Cyanocorax yncas)
Modrzyk (Porphyrio porphyrio)
Modrzyk afrykanski (Porphyrio madagascariensis)
Modrzyk siwoglowy (Porphyrio poliocephalus)
Momot pospolity (Momotus momota)
Monticola solitarius (Monticola solitarius)
Moregówka (Anas sparsa)
Mornel (Charadrius morinellus)
Motylik krasnouchy (Uraeginthus angolensis)
Mucharka bialobrzucha (Bradornis mariquensis)
Muchodlawka rajska (Terpsiphone paradisi)
Muchodlawka wspaniala (Terpsiphone viridis)
Muchołówka białoszyja (Ficedula albicollis)
Mucholówka kaszmirska (Ficedula subrubra)
Muchołówka mała (Ficedula parva)
Mucholówka modra (Eumyias sordida)
Muchołówka szara (Muscicapa striata)
Muchołówka żałobna (Ficedula hypoleuca)
Mysikrólik (Regulus regulus)
Mysikrólik kanaryjski (Regulus teneriffae)
Myszołów (Buteo buteo)
Myszołów włochaty (Buteo lagopus)
Myszołów wschodni (Buteo vulpinus)
Nagórnik kasztanowobrzuchy (Monticola rufiventris)
Nagórnik zwyczajny (Monticola saxatilis)
Nandu szare (Rhea americana)
Nektarnik dlugodzioby (Nectarinia lotenia)
Nektarnik stalowy (Nectarinia asiatica)
Nektarnik szkarlatny (Chalcomitra senegalensis)
Nikornik zóltopiersny (Apalis flavida)
Nimfa lutino (Nymphicus hollandicus)
Nur czarnoszyi (Gavia arctica)
Nur rdzawoszyi (Gavia stellata)
Nurogęś (Mergus merganser)
Nurzyk (Uria aalge)
Ogoniatka czarnobroda (Paradoxornis gularis)
Ogorzałka (Aythya marila)
Ohar (Tadorna tadorna)
Oknówka (Delichon urbica)
Opocznik (Saxicoloides fulicata)
Organka żółtogardła (Euphonia hirundinacea)
Oriolus xanthornus (Oriolus xanthornus)
Orlik grubodzioby (Aquila clanga)
Orlik krzykliwy (Aquila pomarina)
Orlik malajski (Ictinaetus malayensis)
Orłosęp (Gypaetus barbatus)
Ortolan trznadel (Emberiza hortulana)
Orzechówka (Nucifraga caryocatactes)
Orzel afrykanski (Aquila wahlbergi)
Orzeł bielik (Haliaeetus albicilla)
Orzeł cesarski (Aquila heliaca)
Orzeł przedni (Aquila chrysaetos)
Orzeł sawannowy (Aquila rapax)
Orzelek afrykanski (Hieraaetus spilogaster)
Orzelek plamisty (Hieraaetus ayresii)
Ostrygojad (Haematopus ostralegus)
Otus thilohoffmanni (Otus thilohoffmanni)
Palmojad (Gypohierax angolensis)
Pardwa górska (Lagopus mutus)
Pardwam szarna (Lagopus lagopus)
Parus cinctus (Parus cinctus)
Paskownik zmienny (Aegithina tiphia)
Passer hispaniolensis (Passer hispaniolensis)
Pasterz (Sturnus roseus)
Paszkot (Turdus viscivorus)
Paw indyjski (Pavo cristatus)
Paw kongijski (Afropavo congensis)
Paw złoty (Pavo muticus)
Pelikan brunatny (Pelecanus occidentalis)
Pelikan indyjski (Pelecanus philippensis)
Pelikan kędzierzawy (Pelecanus crispus)
Pelikan mały (Pelecanus rufescens)
Pelikan różowy (Pelecanus onocrotalus)
Pełzacz leśny (Certhia familiaris)
Pełzacz ogrodowy (Certhia brachydactyla)
Perkoz dwuczuby (Podiceps cristatus)
Perkoz rdzawoszyi (Podiceps griseigena)
Perkoz rogaty (Podiceps auritus)
Perkoz zausznik (Podiceps nigricollis)
Perkozek (Tachybaptus ruficollis Podiceps)
Perlica czubata (Guttera pucherani)
Perlica perliczka (Numida meleagris)
Perlica sępia (Acryllium vulturinum)
Phaps chalcoptera (Phaps chalcoptera)
Piaskowiec (Calidris alba)
Piecuszek (Phylloscopus trochilus)
Piegża (Sylvia curruca)
Pieprzojad zmienny (Aulacorhynchus sulcatus)
Pierwiosnek (Phylloscopus collybita)
Pijawnik (Pluvianus aegyptius)
Pilodziób czarnogardly (Eumomota superciliosa)
Pingwin peruwianski (Spheniscus humboldti)
Piranga pasowa (Piranga rubra)
Płaskonos (Anas clypeata)
Płatkonóg szydłodzioby (Phalaropus lobatus)
Pleszka (Phoenicurus phoenicurus)
Pliszka czarnogrzbieta (Motacilla lugens)
Pliszka górska (Motacilla cinerea)
Pliszka obrożna (Motacilla capensis)
Pliszka siwa (Motacilla alba)
Pliszka srokata (Motacilla aguimp)
Pliszka żółta (Motacilla flava)
Płochacz halny (Prunella collaris)
Płomykówka (Tyto alba)
Pluszcz zwyczajny (Cinclus cinclus)
Podgorzałka (Aythya nyroca)
Podróżniczek (Luscinia svecica)
Pójdzka ziemna (Athene cunicularia)
Pokląskwa (Saxicola rubetra)
Pokrzewica zlowroga (Parisoma subcaeruleum)
Pokrzewka aksamitna (Sylvia melanocephala)
Pokrzewka kasztanowata (Sylvia undata)
Pokrzewka okularowa (Sylvia conspicillata)
Pokrzewka wąsata (Sylvia cantillans)
Pokrzywnica (Prunella modularis)
Pomurnik (Tichodroma muraria)
Poświerka (Calcarius lapponicus)
Potrzeszcz (Emberiza calandra)
Potrzos zwyczajny (Emberiza schoeniclus)
Prinia gracilis (Prinia gracilis)
Prinia myszata (Prinia subflava)
Prinia obrożna (Prinia flavicans)
Prinia plowa (Prinia inornata)
Przepiórka (Coturnix coturnix)
Przepiórnik czarnorzytny (Turnix nana)
Przepiórnik zóltonogi (Turnix tanki)
Pstroglów czerwonoczelny (Megalaima rubricapil)
Pstroglów nakrapiany (Megalaima zeylanica)
Pstroglów zóltogardly (Megalaima haemacephala)
Puchacz (Bubo bubo)
Purpurek ognisty (Pericrocotus flammeus)
Pustelnik długodzioby (Phaethornis longirostris)
Pustułeczka (Falco naumanni)
Pustułka (Falco tinnunculus)
Pustulka stepowa (Falco rupicoloides)
Pustynka bialoucha (Eremopterix leucotis)
Pustynnik (Syrrhaptes paradoxus)
Puszczyk (Strix aluco)
Puszczyk mszarny (Strix nebulosa)
Puszczyk uralski (Strix uralensis)
Raczak maly (Cursorius temminckii)
Raczak zwyczajny (Cursorius cursor)
Rakojad południowy (Cochlearius cochlearius)
Ramphastos vitellinus (Ramphastos vitellinus)
Raniuszek zwyczajny (Aegithalos caudatus)
Raróg (Falco cherrug)
Raróg górski (Falco biarmicus)
Remiz (Remiz pendulinus)
Rokitniczka (Acrocephalus schoenobaenus)
Rożeniec (Anas acuta)
Rożeniec białolicy (Anas bahamensis)
Rudzik (Erithacus rubecula)
Rybaczek srokaty (Ceryle rudis)
Rybaczek wielki (Megaceryle maxima)
Rybitwa białoczelna (Sterna albifrons)
Rybitwa białoskrzydła (Chlidonias leucopterus)
Rybitwa białowąsa (Chlidonias hybridus)
Rybitwa czarna (Chlidonias niger)
Rybitwa czubata (Sterna sandvicensis)
Rybitwa królewska (Thalasseus maximus)
Rybitwa krótkodzioba (Gelochelidon nilotica)
Rybitwa popielata (Sterna paradisaea)
Rybitwa wasata (Larosterna inca)
Rybitwa wielkodzioba (Sterna caspia)
Rybitwa złotodzioba (Sterna bergii)
Rybitwa zwyczajna (Sterna hirundo)
Rybołów (Pandion haliaetus)
Rycyk (Limosa limosa)
Saxicola torquata (Saxicola torquata)
Ścierwnik biały (Neophron percnopterus)
Ścierwnik brunatny (Necrosyrtes monachus)
Sekretarz (Sagittarius serpentarius)
Seledynek (Chlorophanes spiza)
Sęp afrykański (Gyps africanus)
Sep bialoglowy (Trigonoceps occipitalis)
Sęp kasztanowaty (Aegypius monachus)
Sep plowy (Gyps fulvus)
Sep przyladkowy (Gyps coprotheres)
Sep uszaty (Torgos tracheliotus)
Sepnik czarny (Coragyps atratus)
Sępnik różowogłowy (Cathartes aura)
Sierpodudek purpurowy (Phoeniculus purpureus)
Sierpówka (Streptopelia decaocto)
Sierpówka okularowa (Streptopelia decipiens)
Sieweczka bialoczelna (Charadrius marginatus)
Sieweczka mongolska (Charadrius mongolus)
Sieweczka morska (Charadrius alexandrinus)
Sieweczka obrożna (Charadrius hiaticula)
Sieweczka rzeczna (Charadrius dubius)
Sieweczka sniada (Charadrius tricollaris)
Siewka złota (Pluvialis apricaria)
Siewnica (Pluvialis squatarola)
Sikora czrnoglowka (Parus montanus)
Sikora czubatka (Parus cristatus)
Sikora lazurowa (Parus cyanus)
Sikora sosnówka (Parus ater)
Sikora uboga (Parus palustris)
Sikora żałobna (Parus lugubris)
Sikorka modra (Parus caeruleus)
Siniak (Columba oenas)
Siwerniak (Anthus spinoletta)
Skowrończyk krótkopalcowy (Calandrella brachydactyla)
Skowronczyk sierpodzioby (Chersophilus duponti)
Skowronek borowy (Lullula arborea)
Skowronek kalandra szara (Melanocorypha calandra)
Skowronek polny (Alauda arvensis)
Skowroniec bialokarkowy (Mirafra africana)
Skowroniec plamisty (Mirafra assamica)
Ślepowron (Nycticorax nycticorax)
Slepowron zóltoczelny (Nyctanassa violacea)
Słodnik modrolicy (Entomyzon cyanotis)
Słonecznica (Eurypyga helias)
Słonka (Scolopax rusticola)
Slowik bialosterny (Luscinia pectoralis)
Słowik rdzawy (Luscinia megarhynchos)
Słowik rubinowy (Luscinia calliope)
Słowik szary Rudzik (Luscinia luscinia)
Smolarek łuskowany (Myrmecocichla formicivora)
Śnieguła zwyczajna (Plectrophenax nivalis)
Śnieżka (Montifringilla nivalis)
Snieżyca cesarska (Chen canagica)
Sójka pospolita (Garrulus glandarius)
Sójka złowroga (Perisoreus infaustus)
Sójkowiec górski (Garrulax elliotii)
Sójkowiec wielki (Garrulax ocellatus)
Sójkownik czarnouchy (Heterophasia desgodinsi)
Sokół skalny (Falco eleonarae)
Sokół wędrowny (Falco peregrinus)
Sokolik czerwonooki (Polihierax semitorquatus)
Sowa błotna (Asio flammeus)
Sowa jarzębata (Surnia ulula)
Sowa pójdźka (Athene noctua)
Sowa śnieżna (Nyctea scandiaca)
Sowa uszata (Asio otus)
Sóweczka (Glaucidium passerinum)
Sóweczka sawannowa (Glaucidium perlatum)
Śpiewak (Turdus philomelos)
Sroczek białorzytny (Copsychus malabaricus)
Sroka (Pica pica)
Sroka blekitna (Cyanopica cyanus)
Srokal białogardły (Calocitta formosa)
Srokosz (Lanius excubitor)
Stactolaema leucotis (Stactolaema leucotis)
Stadniczka brazowoskrzydla (Brotogeris jugularis)
Stepówka białobrzucha (Pterocles alchata)
Stepówka ciemnobrzucha (Pterocles orientalis)
Stepówka namibijska (Pterocles namaqua)
Sterniczka (Oxyura leucocephala)
Strepet (Tetrax tetrax)
Strumieniówka (Locustella fluviatilis)
Struś (Struthio camelus)
Strzyż rdzawokarkowy (Campylorhynchus rufinucha)
Strzyzyk spiewny (Troglodytes aedon)
Strzyżyk zwyczajny (Troglodytes troglodytes)
Sula leucogaster (Sula leucogaster)
Sułtan żołtogrzbiety (Dinopium benghalense)
Sultanka afrykanska (Porphyrio alleni)
Swiergotek cynamonowy (Anthus cinnamomeus)
Świergotek gładki (Anthus leucophrys)
Swiergotek kanaryjski (Anthus berthelotii)
Świergotek łąkowy (Anthus pratensis)
Świergotek nadmorski (Anthus petrosus)
Swiergotek plowy (Anthus vaalensis)
Świergotek polny (Anthus campestris)
Świergotek rdzawogardły (Anthus cervinus)
Swiergotek rdzawy (Anthus rufulus)
Świergotek tajgowy drzewny (Anthus trivialis)
Świerszczak zwyczajny (Locustella naevia)
Świstun (Anas penelope)
Świstun chilijski (Anas sibilatrix)
Świstunka górska (Phylloscopus bonelli)
Swistunka kanaryjska (Phylloscopus canariensis)
Swistunka kaukaska (Phylloscopus nitidus)
Świstunka leśna (Phylloscopus sibilatrix)
Syczek (Otus scops)
Syczek afrykanski (Otus senegalensis)
Syczek afrykański (Ptilopsis granti)
Synogarlica czerwonowinna (Streptopelia capicola)
Synogarlica perloszyja (Streptopelia chinensis)
Synogarlica senegalska (Streptopelia senegalensis)
Synogarlica żółtolica (Streptopelia semitorquata)
Szablodziób (Recurvirostra avosetta)
Szareczka rdzawosterna (Cercomela familiaris)
Szczeciak granatowy (Hypsipetes leucocephalus)
Szczudlak bialobrewy (Himantopus mexicanus)
Szczudłakr (Himantopus himantopus)
Szczygieł (Carduelis carduelis)
Szlachar (Mergus serrator)
Szlarnik cejlonski (Zosterops ceylonensis)
Szlarnik zielony (Zosterops virens)
Szmaragdzik brązowosterny (Amazilia tzacatl)
Szpak (Sturnus vulgaris)
Szpak braminski (Sturnus pagodarum)
Szpak jednobarwny (Sturnus unicolor)
Szpak ozdobny (Creatophora cinerea)
Szponnik rudobrewy (Macronyx capensis)
Szponnik zóltogardly (Macronyx croceus)
Tamaryszka (Acrocephalus melanopogon)
Tanagra niebieska (Thraupis episcopus)
Tanagra palmowa (Thraupis palmarum)
Tangarka kropkowana (Tangara guttata)
Tangarka luskowana (Tangara dowii)
Tangarka modrolica (Tangara larvata)
Tangarka rudoglowa (Tangara gyrola)
Tapiranga szkarlatno-czarna (Ramphocelus passerinii)
Tetrastes Bonasa bonasia (Tetrastes Bonasa bonasia)
Threskiornis aethiopicus (Threskiornis aethiopicus)
Tkacz towarzyski (Philetairus socius)
Tockus erythrorhynchus (Tockus erythrorhynchus)
Tockus leucomelas (Tockus leucomelas)
Tockus rufirostris (Tockus rufirostris)
Toko cejlonski (Ocyceros gingalensis)
Toko nosaty (Tockus nasutus)
Tracz amerykański kapturnik (Mergus cucullatus)
Tracz bielaczek (Mergus albellus)
Tragopan kabota (Tragopan caboti)
Tragopan modrolicy (Tragopan temminckii)
Trachyphonus vaillantii (Trachyphonus vaillantii)
Treron zielonolicy (Treron bicincta)
Trogon złotobrzuchy (Trogon aurantiiventris)
Trzciniak (Acrocephalus arundinaceus)
Trzcinniczek zwyczajny (Acrocephalus scirpaceus)
Trzewikodziób (Balaeniceps rex)
Trzmielojad (Pernis apivorus)
Trznadel czarnogłowy (Emberiza melanocephala)
Trznadel czubaty (Emberiza rustica)
Trznadel zwyczajny (Emberiza citrinella)
Turak dlugoczuby (Tauraco schalowi)
Turak rdzawy (Gallirex porphyreolophus)
Turak zielonoczuby (Tauraco persa)
Turdus dissimilis (Turdus dissimilis)
Turkaweczka czarnogardła (Oena capensis)
Turkaweczka zielonoplamkowa (Turtur chalcospilos)
Turkawką (Streptopelia turtur)
Turkawka wschodnia (Streptopelia orientalis)
Turkuśnik indyjski (Irena puella)
Tymal kroplisty (Turdoides jardineii)
Tymal zóltodzioby (Turdoides affinis)
Uhla (Melanitta fusca)
Ułar himalajski (Tetraogallus himalayensis)
Uragus sibiricus (Uragus sibiricus)
Vidua paradisaea (Vidua paradisaea)
Wachlarzówka bialobrewa (Rhipidura aureola)
Waruga (Scopus umbretta)
Warzęcha (Platalea leucorodia)
Warzęcha czerwonolica (Platalea alba)
Warzecha rózowa (Platalea ajaja)
Wąsaczek złotorzytny (Pogoniulus bilineatus)
Wasal obrozny (Lybius torquatus)
Wąsatka (Panurus biarmicus)
Wdówka bialobrzucha (Vidua macroura)
Wezojad czubaty (Spilornis cheela)
Wezówka afrykanska (Anhinga rufa)
Wezówka indyjska (Anhinga melanogaster)
Wieszczek (Pyrrhocorax graculus)
Wiklacz bialoskrzydly (Euplectes albonotatus)
Wiklacz czerwonolicy (Quelea quelea)
Wiklacz maskowy (Ploceus velatus)
Wikłacz ognisty (Euplectes orix)
Wiklacz olbrzymi (Euplectes progne)
Wiklacz pólobrozny (Euplectes ardens)
Wiklacz sawannowy (Ploceus intermedius)
Wiklacz sloneczny (Euplectes afer)
Wiklacz zlotoglowy (Ploceus philippinus)
Wiklacz zólty (Ploceus subaureus)
Wilga chiñska (Oriolus chinensis)
Wilga zwyczajna (Oriolus oriolus)
Wilgowron meksykański (Quiscalus mexicanus)
Włochatka (Aegolius funereus)
Wodniczka (Acrocephalus paludicola)
Wodnik (Rallus aquaticus)
Wojownik długoczuby (Lophaetus occipitalis)
Wojownik indyjski (Spizaetus cirrhatus)
Wojownik zbrojny (Polemaetus bellicosus)
Wróbel blady (Passer diffusus)
Wróbel czarnoglowy blady (Passer melanurus)
Wróbel domowy (Passer domesticus)
Wróbel skalny (Petronia petronia)
Wrona orientalna (Corvus splendens)
Wrona przyladkowa (Corvus capensis)
Wrona siwa (Corvus corone)
Wrona srokata (Corvus albus)
Wrona wielkodzioba (Corvus macrorhynchos)
Wrończyk (Pyrrhocorax pyrrhocorax)
Wydrzyk długosterny (Stercorarius longicaudus)
Wydrzyk ostrosterny (Stercorarius parasiticus)
Wydrzyk wielki (Stercorarius skua)
Żabiru afrykański (Ephippiorhynchus senegalensis)
Zaganiacz (Hippolais icterina)
Zaganiacz blady (Hippolais pallida)
Zaganiacz oliwny (Hippolais olivetorum)
Zapylak fioletowy (Campylopterus hemileucurus)
Ziarnojadek plamoskrzydly (Sporophila americana)
Ziarnolusk plowogardly (Saltator maximus)
Ziarnolusk szary (Saltator coerulescens)
Zięba (Fringilla coelebs)
Zieba kanaryjska (Fringilla teydea)
Zielenik blekitnoskrzydly (Chloropsis cochinchinensis)
Zielonka (Porzana parva)
Zimorodek krasnodzioby (Halcyon albiventris)
Zimorodek malutki (Ispidina picta)
Zimorodek mały malachitowy (Alcedo cristata)
Zimorodek zwyczajny (Alcedo atthis)
Zniczek (Regulus ignicapillus)
Żołna (Merops apiaster)
Zolna bialoczelna (Merops bullockoides)
Zolna karminowa (Merops nubicoides)
Zolna mala (Merops pusillus)
Zolna modrosterna (Merops philippinus)
Żołna widłosterna (Merops hirundineus)
Zóltobrzuch okularowy (Chlorocichla flaviventris)
Żuraw (Grus grus)
Żuraw białoszyi (Grus vipio)
Zuraw koralowy (Grus carunculatus)
Żuraw mandżurski (Grus japonensis)
Zuraw rajski (Grus paradisea)
Żuraw rajski (Anthropoides paradisea)
Żuraw stepowy (Anthropoides virgo)
Żwirowiec łąkowy (Glareola pratincola)

UK Would you like to get some pictures in better quality?
Write us: Josef Hlasek

CZ Chtěli byste některé obrázky v lepší kvalitě?
Napište nám: Josef Hlasek

Photo Gallery: Mushrooms(Fungi), Plants(Plantae), Mammals(Mammalia), Birds(Aves), Reptiles(Reptilia), Snakes(Serpentes), Amphibians, Fishes(Pisces), Butterflies(Lepidoptera), Flies(Diptera), Beetles(Coleoptera), Lacewings(Neuroptera), Grasshoppers(Orthoptera), Dragonflies(Odonata), Other Animals,
New Photos

HOME

TOPlist